Lütfen izlediğiniz filmlere yorum yapmayı unutmayınız. Görüşleriniz bizim için değerlidir. Film İstek Bölümünden İstekte Bulunabilirsiniz. Çalışmayan filmleri lütfen player altındaki "Sorun Bildir" butonu ile bildiriniz. Güncel Sinema Dünyasından Haberleri Sitemizden Takip Edebilirsiniz. Çalışmayan Videolar En Kısa Zamanda Yenilenecektir. Sitemizdeki tüm filmler güncellenmektedir en kısa zamanda sıkıntısız tüm filmler çalışacaktır.

Joshua Malina

  •   Doğum Yeri: ABD
  •  Doğum Tarihi: 17 Ocak 1966
  •   0 Hayranı Var
Joshua Charles Malina, Amerikalı bir film ve sahne oyuncusu. NBC tiyatrosu Batı Kanadı'nda, Spor Gecesi'nde Jeremy Goodwin'de ve Scandal'da David Rosen'de Will Bailey oynadı.

« HAYATI ve KARİYERİ »

Malina'nın filmdeki ilk işi, Chevy Chase komedisi Fletch Lives'ın yapım asistanıydı; filmin başrolünde Fletch'in başarısız bir neticesiydi. İlk ekranda görünümü, üç satırlık beş kelimeyle Birkaç İyi Adam'ın film versiyonunda, karakteri ekrandan çıkmış olsa bile yıldız Jack Nicholson'ın çizgilerini sahnede sergileyerek gösterdiği özveri takdir ettiğini ve onun için bir mürettebat üyesi tarafından kolaylıkla oynanabileceğini takdir ettiğini söyledi. Bir sonraki filmi olan Sorkin'in Amerikan Başkanı Malina, Annette Bening'in çevreci-aktivist karakterinin asistanı olarak biraz daha büyük bir role sahipti.

Malina, talk-show hicivinde Larry Sanders Show'da dört bölüm üzerinde iki farklı karakter oynuyordu. 1993 yılında gerçek hayat dergisi Entertainment Weekly için hayali bir muhabir olan Robert Brody olarak aktör John Ritter'in gösteri sonrasında müzisyen Warren Zevon'un ikinci bir şarkıyı çalması için yerini iptal etmesinin ardından kahredici bir röportaj gerçekleştirdi. (bölüm: "Kamera Kapalı"). Beş yıl sonra Malina, Larry Sanders'ı Jon Stewart lehine gösteri dışına iten kurnaz bir ağ yöneticisi olan Kenny Mitchell gibi tekrar eden bir rol aldı.

1998-2000 yılları arasında, Malina, Sorkin'in Spor Şenliği'nde Jeremy Goodwin karakterinde rol aldı; Sorkin, pilot senaryoyu kendisine gönderdiği andan itibaren onu cezbetti. Goodwin karakteri bir araştırma analisti olarak başladı ancak ikinci sezona ortak yapımcı olarak terfi etti Malina için daha büyük bir rol yarattı. Eleştirmenlerin beğenisini kazanan gösteri büyük bir hayran kitlesi bulamadı ve iki mevsim sonrasında iptal edildi, bazı eleştirmenler gösterinin sorunlarının Sorkin'in zamanını rakip ağı NBC ile eş zamanlı olan projesiyle paylaşmak zorunda bırakılmasıyla daha da kötüleştiğini söyledi , The West Wing.The aktör, Sports Night'ı en popüler rolleri arasında sayıyor ve gösterinin 10. yıldönümü DVD'sinin çıkışı vesilesiyle "Herhangi bir göstergenin ne olduğunu söylemek için kimin beni durdurduğunu anlarsam, West Wing birazcık en son spor gecesi. "

Hem O hem Azaria'nın "boşa çıkacak yetenek" olarak nitelendirildiğini hayal eden Hank Azaria aracını takiben, Malina, 2002 - 2006 yılları arasında Batı Kanadı'nda Will Bailey'i canlandırdı. Başlangıçta karakteri, kamuoyunca değiştirilmek üzere bir girişim olarak algılanıyordu. Malina, çok sayıda mülakatta iki aktörün ve karakterlerin başka bir şey değil, bir değişim olarak görülebileceği çok benzer olduğunu söyledi ancak, The West Wing'de Malina, kalabalığın geri kalanı için yorulmak biliyordu prankster. Vazelinli telefonları kapatıp yapımcı Alex Graves'in iPod menülerini Mandarin Chinese'a çevirdi. O, Bradley Whitford'un antetli kağıtlarının bir kısmını çaldı ve ayrıntılı bir şakayla kullandı. Ortak yıldızı Janel Moloney'nin önerisi üzerine Malina, Whitford'un çalınmış antetli kağıt üzerine hazırlanan altı yeni üyesi olan Jimmy Smits'e 200 $ Sevgililer Günü hediyesi çiçeklerini gönderdi: "Jimmy, sen bir zevksin, ben her an keyif aldım. The West Wing'in sonunun ardından Malina, Danny Tripp'in Sorkin'in bir sonraki TV projesi Studio 60 On the Sunset Şeridinde öncü rolü için kampanya yürüttü ancak rolü yerine Whitford'a geçti. Gösterinin ilk sezonunda iptal edildiğinde, Malina, Sorkin'in iyi şans cazibesi olduğunu öne süren endüstride bazıları tarafından güldü ancak Sorkin'in yakında çıkacak olan filmi Charlie Wilson Savaşı'na arkadaşının kendisinden başarılı olabileceğinin kanıtı olduğuna işaret etti.

Malina, 2007'de kısa ömürlü ABC drama Big Shots'un dört yıldızından biri haline geldi. Karl Mixworthy karakteri, karısı ve metresi hokkabazlık yapan, jiletli aşık onu karısına bırakmaya çalışırken yerine onunla arkadaşlık eden bir ilaç firması yöneticisi idi.

Malina, Bravo'nun kablo TV dizisi Celebrity Poker Showdown'un ortak yaratıcısı ve yapımcısıdır. Özel hayatında, Broadway'de Sorkin ile oynadığı, eğitime açık bir poker oyuncusudur ve kariyerinin başlarında kira bedelini ödemek için poker kazancı kullanmış ve spor gecesinin ve zaman zaman tam süreliğine süren bir atm ve oyunculu oyun düzenlemiştir. ateşin başlamasını erteledi. Gösteri fikri, Malina ve arkadaşı Andrew Hill Newman'ın katıldığı Hank Azaria'nın ev sahipliği yaptığı haftalık yüksek pokere poker oyunundan geldi.

2011'den beri Malina Pres gibi göründü. Siebert, Büyük Patlama Teorisi üzerine.

2012'de Malina, ABC'nin Scandal'ı ABD Savcısı Yardımcısı David Rosen'e tekrar eden bir rol oynamıştır. Sezon 2 için normal bir seriye terfi etti.

Malina, Hrishikesh Hirway ile birlikte West Wing Weekly adlı podcast'i bir araya getiriyor. Seriler Mart 2016'da piyasaya sürüldü.


« KİŞİSEL HAYATI »

Malina New York'ta doğdu. Annesi Fran ve Robert Malina, büyüdükleri New Rochelle'de Scarsdale'de Genç İsrail'in kurucu üyelerindendi. Babası avukat, yatırım bankacısı ve Broadway yapımcısıydı. Aktör, "Malina" isminin çoğu kişiye Yahudi gelmediğini ve çoğunlukla "Malina" nın İspanyol soyadı Molina ile karıştığından Latino olduğunu varsaymaya yönelttiğini belirtti; bu isim Polonya kökenli, "ahududu için Lehçe" sözcüğünden "

Malina, 8. sınıf Westchester Gün Okulu'ndan mezun oldu ve Horace Mann Okulu ve Yale Üniversitesi'nden B.A. Tiyatroda. Yale'de, diğer aktör Noah Emmerich ile birlikte bir "Spizzwinks" (?) Grubunun üyesiydi. Aaron Sorkin'in Birkaç İyi Adamının Broadway prodüksiyonunda oyunculuk başlangıcını yapmış ve daha sonra oyunun başında büyük bir rolü. Malina, önce Sorkin'i, lise sınıf arkadaşı ve Malina'nın kuzenlerinin arkadaşı olduğunu bildikleri için, ilk önce New York'a gittiğinde anne ve babasının önerisi üzerine Sorkin ile temas kurmuştu. Kuzenler sırayla Malina'dan Sorkin'e seslendi, oysa Oscar'ı önerdi.Malina, Sorkin'in sonraki prodüksiyonlarda rol almasıyla ilgili röportajlarda şaka yaptığını iddia etti; çünkü bir zamanlar Heimlich manevrasını Sorkin üzerinde gerçekleştirdi. yazar, oyunun atışıyla birlikte bir bowling maçında bir hamburger yemekten nefret etmeye başladığında hayatını kaybetti. O zamandan beri birçok Sorkin film ve TV projesinde ortaya çıktı.

Malina, kız kardeşi Jenny ve eski kayınbiraderi olan aktör Timothy Busfield'la olan dostluğuyla 1992'de tanıştığı kostüm tasarımcısı Melissa Merwin ile evlidir; Jenny Busfield, çiftin şimdiye kadar tanışmasından iki yıl önce evlilik öngörüsünde bulundu. Meryas, Muhafazakar himayesinde Yahudiliğe döndü. Malinas, 1996'da evlendi ve iki çocuğu olan Isabel ve Avi'ye sahip.


« HAYIRSEVERLİK »

2004'te Malina, Yahudi federasyonlarına bağış sağlayan ilk ulusal televizyon reklam kampanyasına katıldı. Program "Greg Grunberg, Marlee Matlin, Kevin Weisman ve Jonathan Silverman'ın yer aldığı" Yahudi mirasını kutlayan ve hayırsever hayırseverliklerini teşvik eden film ve televizyon kişilikleri "içeriyordu.
 
  Joshua Malina Resimleri Tümünü Gör
Joshua Malina
Joshua Malina
Joshua Malina
Joshua Malina
Joshua Malina
Joshua Malina