Lütfen izlediğiniz filmlere yorum yapmayı unutmayınız. Görüşleriniz bizim için değerlidir. Film İstek Bölümünden İstekte Bulunabilirsiniz. Çalışmayan filmleri lütfen player altındaki "Sorun Bildir" butonu ile bildiriniz. Güncel Sinema Dünyasından Haberleri Sitemizden Takip Edebilirsiniz. Çalışmayan Videolar En Kısa Zamanda Yenilenecektir. Sitemizdeki tüm filmler güncellenmektedir en kısa zamanda sıkıntısız tüm filmler çalışacaktır.

Ben Stiller

  •   Doğum Yeri: ABD
  •  Doğum Tarihi: 30 Kasım 1965
  •   0 Hayranı Var
Benjamin Edward Meara Stiller, Amerikalı bir aktör, komedyen, yazar, yapımcı ve yönetmendir. Kıdemli komedyenlerin ve aktörlerin Jerry Stiller ve Anne Meara'nın oğlu.

Bir oyunculukla oyunculuk kariyerine başladıktan sonra, Stiller birkaç mockumentaries yazdı ve on üç bölümlük koşusu için ürettiği ve ev sahipliği yaptığı The Ben Stiller Show adlı kendi şovunu teklif etti. Daha önce televizyonda rol almış, filmlerde oyunculuğa başladı; Yönetmenliğe ilk kez Reality Bites ile başladı. Kariyeri boyunca, Walter Mitty, Zoolander, The Cable Guy'ın Gizli Yaşamı, Mary Hakkında Bir Şey, Ebeveynler Üçlemesi, DodgeBall, Tropic Thunder, Madagaskar serileri gibi, elliden fazla film yazmış, yönetmiş veya üretmiştir. ve Müze Üçlemesinde Gece. Buna ek olarak, müzik videolarında, televizyon şovlarında ve filmlerde çok sayıda kamera var. 

Stiller, Frat Pack olarak bilinen bir grup komedi oyuncunun üyesidir. Filmleri, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 2,6 milyar dolardan fazla para kazandı ve film başına ortalama 79 milyon dolar kazandı. Kariyeri boyunca Emmy Ödülü, çoklu MTV Film Ödülleri ve Teen Choice Ödülü gibi birçok ödül ve ödül aldı.


« HAYATI »

Benjamin Edward Meara Stiller, 30 Kasım 1965'te New York'ta doğdu. Babası, komedyen ve aktör Jerry Stiller, Orta Avrupa'da Polonya ve Galiçya'dan göç eden Yahudi bir aileden geliyor. İrlandalı bir Katolik geçmişinden gelen annesi, aktris ve komedyen Anne Meara, babasıyla evlendikten sonra Reform Yahudiliği'ne dönüştü. Aile "asla çok dindar" olmasa da hem Hanukkah'ı hem de Noel'i kutladı, ve Stiller'in Bar Mitzvah'ı vardı. 

Ailesi sık sık onu altı yaşındayken Mike Douglas Show da dahil olmak üzere kendi görünüşlerinin setlerine götürdü. Çocukluğunu sıra dışı olarak değerlendirdi ve şöyle diyordu: "Bazı yönlerden, bir gösteri-iş yetiştirme, pek çok seyahat, çok geç geceler - geleneksel dediğiniz şey değil." Ablası Amy, Reality Bites, DodgeBall: Gerçek Underdog Hikayesi ve Zoolander dahil olmak üzere birçok prodüksiyonunda yer aldı. Stiller, film yapımına erken bir ilgi gösterdi ve kız kardeşi ve arkadaşları ile Super 8 film yaptı. 

Dokuz yaşındayken annesinin kısa ömürlü televizyon dizisi Kate McShane'de oyunculuk yaptı. 1970'lerin sonlarında New York City topluluğu NYC'nin First All Children's Theatre'ında, Clever Jack ve Magic Beanstalk'ın başrol rolleri de dahil olmak üzere birçok rol oynadı. Lise'de televizyon şovundan Second City Television'dan ilham aldıktan sonra Stiller, eskiz komedisiyle ilgilenmek istediğini fark etti. Lise yıllarında, 1982 yılında Roadkill adında bir stüdyo albümü yayınlayan punk grubu Capital Punishment'in davulcusuydu. 

Stiller, St. John the Cennet Katedral Okulu'na katıldı ve 1983'te New York'taki Calhoun Okulundan mezun oldu. Kabare sirkinde Jadin Wong'a açılış davası olarak kabare pistinde çalışmaya başladı. Stiller daha sonra Los Angeles'taki California Üniversitesi'nde bir film öğrencisi olarak kaydoldu. Dokuz ay sonra, Stiller New York'a geri dönmek için okulu terk etti. Oyunculuk dersleri, seçmeler ve bir ajan bulmaya çalışarak yoluna devam etti. 


« KARİYERİ »

Erken işi;

Yaklaşık 15 yaşındayken Stiller televizyon dizisi Guiding Light'da bir satırda küçük bir bölüm elde etti, ancak röportajda performansını fakir olarak nitelendirdi. O, daha sonra John Mahoney ile birlikte John Guare'nin Mavi Yapraklar Evi'nin 1986 Broadway canlandırmasında rol aldı; Üretim dört Tony Ödülü alacaktı. 

Stiller, koşarken asıl aktörü Mahoney olan hicivli bir mizaca üretti. Komedi çalışması oyunun kadrosu ve ekibi tarafından iyi karşılandı ve Martin Scorsese filmi The Colour of Money'nin bir parodi olan The Hustler of Money adlı 10 dakikalık bir kısa filmi takip etti. Film, Tom Cruise'un karakterini ve Paul Newman rolündeki Mahoney'i bir havuz köpekbalığı yerine bir bowling oyuncusu olarak sergiledi. Kısa, 1987'de yayınlanan Saturday Night Live'ın ilgisini çekti ve iki yıl sonra ona yazar olarak bir yer teklif etti. 

Bu arada, Steven Spielberg'in Güneş'in İmparatorluğu'nda biraz rolü vardı. 

1989'da Stiller, Saturday Night Live'da özellikli bir sanatçı olarak yazdı ve çıktı. Ancak, gösterinin daha kısa filmler yapmasını istemediği için dört bölümden sonra ayrıldı. Daha sonra Elvis Presley'in son görüşlerine odaklanan hayali bir tablo hakkında kısa bir film olan Elvis Stories'i bir araya getirdi. Filmin başrollerinde arkadaşları ve co-yıldızlar John Cusack, Jeremy Piven, Mike Myers, Andy Dick ve Jeff Kahn rol aldı. Film bir başarı olarak kabul edildi ve MTV için Brooklyn'e Geri Dönme adlı kısa filmi geliştirmesini sağladı; Komedi Colin Quinn'in oynadığı bir müzik videosuydu ve LL Cool J'nin son hit "Cali'ye Geri Dönmek" adlı parodi.

Ben stiller gösterisi;

MTV'deki yapımcılar Back to Brooklyn ile çok etkilendiler ve Stiller'e "vid-com" formatında 13 bölümlük bir gösteri sundular. Ben Stiller Show başlıklı bu seri, müzik videolarıyla komedi skeçlerini karıştırdı ve çeşitli televizyon şovlarını, müzik yıldızlarını ve filmleri değiştirdi. Ana yazar Jeff Khan ve Harry O'Reilly ile birlikte Stiller'i, ebeveynleri ve kız kardeşi ile ara sıra görüşlerini paylaştı. 

Gösterinin ilk sezonundan sonra iptal edilmesine rağmen, 1992'de Fox Network'te The Ben Stiller Show'da bir başka gösteriye de yol açtı. Seri, daha sonra yeniden canlanmak için Comedy Central'ın yayınladığı 13. bir bölümle Fox'ta 12 bölüm yayınladı. The Stiller, Janeane Garofalo, Andy Dick ve Bob Odenkirk'in rol aldığı diziyle The Stiller ve Judd Apatow da rol aldı. Hem Denise Richards hem de Jeanne Tripplehorn, çeşitli bölümlerde ekstralar olarak ortaya çıktı. Kısa bir süre boyunca, Ben Stiller Show sıkça eleştirel beğeni topladı ve nihayetinde "Bir Variety veya Müzik Programında Üstün Yazma" için bir Emmy Ödülü kazandı, derecelendirmelerin alt kısmında sık sık ortaya çıktı. 

Directorial ilki;

Stiller, 1990'ların başlarında Stella, Cehennem Otoyolu ve Kameriye Nutt House gibi filmlerde birkaç küçük rol oynadı. 1992 yılında, Stiller'e, Helen Childress'in bir senaryosuna dayanan Reality Bites'i yönlendirmek için başvuruldu. Stiller, senaryoyu Childress ile yeniden yazmak, para toplamak ve film için oyuncuları işe almak için gelecek yıl bir buçuk ayı ayırdı. Sonunda Stiller tarafından yönetilen ve onu bir ortak yıldız olarak öne çıkaran 1994'ün başında yayınlandı. Film, daha sonra Stiller'in 2003 yapımı Dubleks filmini yönetecek ve 2004 yapımı filmi Along Came Polly'yi üretecek olan Danny DeVito tarafından üretildi. 

Reality Bites, açılış haftasında en yüksek gişe hasılat filmi olarak görüldü ve karışık eleştiriler aldı. 

Stiller, iki rol oynadığı aile filmi Heavyweights (1995) 'de ailesine katıldı ve ardından Adam Sandler'ın Mutlu Gilmore (1996)' da kısa bir süre önce onaylanmayan bir rol oynadı. Sonra, Jim Carrey'i canlandıran The Cable Guy ile bir sonraki yönetmenlik çalışmasıyla uğraşmadan önce Lucy Fell ve Disaster ile Flirting'te baş rolleri vardı. Stiller bir kez daha kendi filmlerinde ikizler olarak yer aldı. Film, karışık eleştiriler aldı, ancak Carrey filmdeki çalışmaları için 20 milyon dolar aldığından, bu noktaya kadar bir oyuncu için en yüksek maaşı ödedi. Film ayrıca Stiller'i gelecek Frat Pack üyeleri Jack Black ve Owen Wilson ile birleştirdi. 

Ayrıca 1996 yılında MTV, Stiller'i VH1 Moda Ödülleri'ne davet etti. SNL yazar Drake Sather ile birlikte Stiller, Derek Zoolander olarak bilinen bir erkek modeli hakkında ödül için kısa bir film geliştirdi. 1997 VH1 Moda Ödülleri'nin karakteri hakkında bir kısa film daha geliştirdi ve sonunda filmi bir film haline getirdi. 

Komedi işi;

1998'de, Stiller, Cameron Diaz'ın yanı sıra, Farrelly Kardeşler'in Mary Hakkında Bir Şey Var'ı takip ederek, uzun süredir devam eden bir kült ile sürpriz bir şekilde vurma yönündeki emellerini bir kenara koydu. O yıl, Sıfır Etkisi, Arkadaşlarınız ve Komşularınız ve Kalıcı Geceyarısı dahil olmak üzere birçok dramada rol aldı. Backstreet Boys'un bir parodi geliştirdiği ve şimdiki kariyeri hakkında yorum yapan babasıyla bir eskiz yaptığı Müzik Video ödüllerine katılmaya davet edildi. 

1999'da, Gizemli Erkekler de dahil olmak üzere üç filmde rol aldı ve Bay Furious adında bir süper kahraman vampiri oynadı. Fox Black'in oynadığı Heat Vision ve Jack için yeni bir spoof televizyon dizisi ile yönetmeye geri döndü; Ancak, gösteri pilot bölümünden ve seri iptal edildikten sonra Fox tarafından alınmadı. 

2000 yılında Stiller, en tanınmış rollerinden biri de dahil olmak üzere üç filmde rol aldı. Robert De Niro'nun karşısındaki Ebeveynler Buluşması'nda Gaylord "Greg" Focker adında bir erkek hemşire. Film, eleştirmenler tarafından iyi karşılandı, dünya çapında 330 milyon doların üzerinde hasıl oldu ve iki dizi ortaya çıktı. 2000 yılında, MTV tekrar Stiller'i başka bir kısa film yapmaya davet etti ve Mission: Impossible II ve diğer filmlerde Tom Cruise'un rolünün bir misyonu olan Mission: Improbable'ı geliştirdi. 

2001'de Stiller, üçüncü uzun metrajlı filmi Zoolander'ı Derek Zoolander olarak oynadı. Filmde Donald Trump, Paris Hilton, Lenny Kravitz, Heidi Klum ve David Bowie'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ünlülerden çok sayıda sinema yer aldı. Film Malezya'da yasaklandı (Malezyalı bir başbakanın suikast girişimine odaklanan arsa), Dünya Ticaret Merkezi'nin çekimleri, 11 Eylül terör saldırılarından sonra filmin serbest bırakılması için dijital olarak kaldırıldı ve saklandı. 

Aynı yıl aynı zamanda, Coşkunluğunuzu ve Tutukluluğunuzu Önleme konusunda da konuk görüşlerini genişletti. 2005 yılında Stiller, animasyonlu bir filmdeki ilk aktörü olan Madagaskar'da ortaya çıktı. Madagaskar dünya çapında büyük bir hit oldu ve 2008 yılında Madagaskar: Escape 2 Afrika ve Madagaskar 3: 2012'de Avrupa'nın En Çok Aranan filmlerini üretti. 

2006 yılında Stiller, Scoundrels Okulu'nda ve Destiny of Pick'de Tenacious D'de rol aldı; ikincisinin yönetici yapımcısıydı. Aralık 2006'da, Gece Müzede başrolde oynadı. Kritik bir favori olmasa da, on gün içinde 115 milyon dolar kazandı. 

2007'de Stiller, romantik komedi The Heartbreak Kid'de Malin Åkerman ile birlikte rol aldı. Film, çoğunlukla olumsuz eleştirilere rağmen dünya çapında 100 milyon dolar kazandı. 

2008'de Stiller'ın yönettiği, ortak yazdığı ve ortak yapımladığı bir film olan Tropic Thunder'ın, Robert Downey Jr. ve Jack Black'in rol aldığı filmi; Stiller, 1987 yılında Güneş'in imparatorluğunu filme alırken, filmin öncülüğünü ilk başta düşünmüştü. 

2009'da Amy Adams'la Gece Müzede 2: Smithsonian Muharebesi'nde rol aldı, Müzede Gece'nin devamı. 

2010 yılında, Stiller, Joaquin Phoenix'in “Still Still Here” adlı şarkısında kısa bir cameo yaptı ve komedi-drama Greenberg'de başrol oynadı. Yine Greg Focker'ı eleştirmenler tarafından yönetilen ancak mali olarak başarılı olan Küçük Focker'larda, Ana Babalarla Buluşmanın ikinci devamı olarak tasvir etti. Megamind'deki ana karakteri seslendirmeyi planlamıştı, ancak daha sonra bir yapımcı olarak kalarak ve filmde küçük bir karakteri seslendirirken daha sonra düştü. 

2011'de Stiller, Kule Soygunu'nda Eddie Murphy ve Alan Alda ile birlikte bir konut gökdeleninde bir soygun planlayan bir grup bakım işçisi hakkında rol aldı. 2013 yılında piyasaya sürülen Walter Mitty'nin Gizli Hayatı'nda rol aldı, yönetti ve rol aldı. 


« KİŞİSEL HAYATI »

Stiller, Jeanne Tripplehorn, Calista Flockhart ve Amanda Peet'in de dahil olduğu erken televizyon ve sinema kariyeri boyunca çeşitli aktrisler tarihli. 

Mayıs 2000'de Stiller, Christine Kauai, Hawaii'de bir okyanus kıyısında düzenlenen törenle evlendi. Heat Vision ve Jack adındaki Fox Broadcasting ağı için hiç yayınlanmamış bir televizyon pilotu çekerken bir araya geldiler. Çift, Zoolander, DodgeBall: Gerçek Bir Underdog Hikayesi, Tropic Thunder, Zoolander 2, Antrenmanınızı Önlemek ve Tutuklanan Gelişim'de birlikte ortaya çıktı. Çiftin iki çocuğu var. Mayıs 2017'de Stiller ve Taylor, 17 yıllık evlilikten sonra ortak bir beyanda bulunduklarını açıkladılar. 

2001 yılında Stiller, Milyoner Olmak İsteyen Oyun Şovunda ünlü bir yarışmacı olarak rol aldı. Edie Falco'nun 250.000 $ 'lık kazancına eşit bir girişimde 250.000 $' lık sorusuna yanlış cevap verdikten sonra, yardım projesi ALS için 32.000 $ kazandı. 

Stiller Demokrat Partinin bir destekçisi ve John Kerry'nin 2004 ABD Başkanlık kampanyasına para bağışladı. Şubat 2007'de Stiller, Barack Obama için bir bağış toplamasına katıldı ve daha sonra Democrats Obama, John Edwards ve Hillary Clinton'ın 2008 Başkanlık kampanyalarına bağışlandı. 

Stiller, Kendinizi Deklatabilmek, Elizabeth Glaser Pediatrik AIDS Vakfı ve Starlight Starbright Çocuk Vakfı gibi bir hayır kurumunun destekçisi. Stiller hayvan haklarını desteklemede aktif olarak yer almaktadır. 

2010 yılında Stiller, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Robin Williams ve diğerleriyle birlikte The Cove PSA'da oynadı: Arkadaşım ... yunusların katledilmesini durdurmak ve Japon nüfusunu zehirli seviyelerden korumak için yunus etinde bulunan civa. 

Stiller sık ​​sık Bono, Tom Cruise, Bruce Springsteen ve David Blaine gibi sanatçıları taklit eder. Parade ile yaptığı röportajda Robert Klein, George Carlin ve Jimmie Walker'ın komedi kariyeri için ilham kaynağı olduklarını söyledi. Stiller aynı zamanda kendini kanıtlayan bir Trekkie'dir ve televizyona özel Star Trek: 30 Yıl ve Beyond'da şovun sevgisini ve William Shatner için komedi kızartmalarını ifade etmiştir. Yapıtındaki şovu sık sık dile getiriyor ve orijinal Star Trek bölümü “Archons'un Dönüşü” nde günün bir saatinden sonra yapım şirketi Red Hour Productions adını aldı. 

Ekim 2016'da Stiller, Haziran 2014'te prostat kanseri teşhisi koyduğunu açıkladı. Ameliyat sonrası Eylül 2014'te kansersiz bir durum aldı. 

 
  Ben Stiller Haberleri Tümünü Gör
Colin Farrell ve Yorgos Lanthimos’tan Dizi Projesi!27 Mart 2017
Takvimleri işaretleyin!...
Haberi Oku   241   0
37. Altın Ahududu Adayları Açıklandı!26 Ocak 2017
Sinema sektörünün korkulu rüyaları sahiplerini arıyor!...
Haberi Oku   418   0